Historia

Wszystko zaczęło się gdzieś w południowej Polsce, a dokładniej na malowniczych terenach Dolnego Śląska. Jeżeli chcemy być jeszcze bardziej szczegółowi: wszystko zaczęło się w głowie pewnej dziewczyny, która de facto od samego początku pragnęła pozostać anonimowa, jednak na potrzeby naszego projektu możemy ją nazwać chociażby Lady X. Należy na wstępie już zaznaczyć, że wspomniana dziewczyna, z nieskrywaną pasją interesowała się zarówno twórczością, jak i również losami i osiągnięciami pewnej gwiazdy muzyki pop – powszechnie znanej jako Lady Gaga – od niemal samego momentu zaistnienia tejże Artystki na światowej scenie muzycznej. Skąd pojawił się pomysł na stworzenie indywidualnego projektu poświęconego piosenkarce? Tego tak naprawdę nikt do końca nie wie. Jednak na podjęcie takiego przedsięwzięcia miała na pewno wpływ fascynacja charyzmatyczną i nieco zwariowaną Gwiazdą. Swoją rolę pewnie odegrało również zakończenie pewnego etapu życia naszej Lady X i doskwierająca coraz bardziej nuda. Ale w głowie dziewczyny pojawiła się przede wszystkim myśl: czemu by tak nie podzielić się swoim bzikiem na punkcie Lady Gagi z innymi Little Monsters?

7 lutego 2012 roku – to niezwykła i szczególna data. W tym dniu, na założonym przez Lady X fanpage’u, na portalu społecznościowym facebook – o wdzięcznej i chwytliwej nazwie: Poland Loves You Gaga – pojawił się pierwszy post. Jeżeli macie ochotę sprawdzić o jakiej treści, śmiało przewińcie oś czasu do samego początku. Hm, przepraszam, chyba trochę zbaczam z głównego tematu… Nader wszystko, esencjonalny motyw przewodni strony od początku był bardzo prosty: PLYG (użyjmy w końcu skrótowej – równie wdzięcznej i chwytliwej – wersji) miał być swoistym gagowym centrum informacyjno-rozrywkowym dla wszystkich polskich Potworów, a nie tylko zwyczajnym miejscem, gdzie znajdują się same oficjalne i surowe informacje. Fanpage stał się sferą, gdzie każdy mały i duży, zawsze mógł i ciągle znajduje – mam nadzieję – coś dla siebie: najnowsze plotki i ploteczki, zdjęcia z ostatniej chwili, newsy, które czasem po paru minutach okazywały się totalnie wyssane z palca, linki do ciekawych artykułów i filmików związanych z Mother Monster, czy też w końcu namiary na najnowsze prace artystyczne Potworków. Nie ma przecież cudowniejszego uczucia niż wspólne oczekiwanie na wyciek najnowszej płyty, czy też chociażby małego fragmentu utworu. Nic tak dobrze nie buduje wzajemnych więzi, jak zbiorowa gorączka spowodowana udostępnieniem przez Artystkę nowego zdjęcia z sesji, czy okładki niespodziewanego singla, nieprawdaż?

Jak w każdej historii – także i w tej – pojawia się zwroty akcji i nowe postacie. Po prawie trzech miesiącach od założenia strony, ekipa Poland Loves You Gaga powiększyła się o nowego admina, który przybrał pseudonim R. Mnóstwo ludzi snuło spekulacje co do prawdziwej tożsamości nowego członka załogi, ale prawdę udało się poznać tylko nielicznej grupie osób. Nowy redaktor pojawił się w idealnym czasie, kiedy to trwała gorączka przygotowań do nowej trasy Lady Gagi – Born This Way Ball – i tym samym codziennie pojawiało się jeszcze więcej newsów i zdjęć. To nie koniec nowych postaci. W maju 2012 roku skład fanpage’u powiększył się o kolejnego nowego bohatera. Dan – bo o nim mowa – w swojej pracy skupiał się przede wszystkim na – chociaż należy zaznaczyć, że nie jedynie – graficznej odsłonie PLYG. To właśnie on stworzył charakterystyczne logo strony, które w lekko zmienionej formie przetrwało do dziś, a także wniósł pewne zmiany w prezentacji wizerunku strony i niektórych akcji prowadzonych przez redakcje. Jako ostatnia, szeregi strony zasiliła panna M. Stało się to we wrześniu 2012 roku. Nowa redaktorka od samego początku bardzo aktywnie udzielała się na fanpage’u, dzieląc się mnóstwem informacji i zdjęć, a także tłumacząc wiele artykułów i materiałów z zagranicznych mediów. To prawdziwa perełka redakcji. Warto tutaj dodać, że cała redakcyjna rodzina omawianej tutaj strony od samego początku nie tylko dzieliła mocnym uczuciem Lady Gagę, ale również siebie nawzajem. To właśnie wspólne zainteresowania i pasje pozwoliły im stworzyć udany i zgrany zespół, który zaczął się wspierać wzajemnie, także w sprawach zupełnie prywatnych.

W każdej historii pojawiają się również wzloty i upadki, chwile miłe i przyjemne, ale także dla równowagi sytuacje smutne i takie, które chcielibyśmy żeby nigdy nie miały miejsca. Nie inaczej jest w tej historii. Same początku istnienia strony w ogóle nie wskazywały na sukces. Pozyskanie setnego fana strona mogła świętować dopiero po okresie około dwóch miesięcy od powstania, jednak z czasem, z dnia na dzień, przybywało coraz więcej członków do tej gagowej rodziny. Jak powszechnie wiadomo, sukces i coraz większa liczba fanów uruchamia wzmożoną krytykę i powoduje, że coraz więcej ludzi, a także jak się okazuje tak zwana konkurencja, próbuje na różne sposoby ośmieszyć, umniejszyć bądź też zniszczyć wszystko co dotychczasowo stworzyła redakcja. Jednak nie ma większego sensu, aby się nad tym użalać bądź skarżyć. Najważniejszy jest jednak fakt, że PLYG przetrwał te wszelkie zawirowania i przeciwności losu, a wręcz w ich wyniku jeszcze bardziej się wzmocnił i obecnie stoi na progu istnej ewolucji.  Dziś po ponad roku od założenia strony Poland Loves You Gaga może się pochwalić liczbą prawie 2 tysięcy fanów na facebooku. Na stronie pojawia się kilkanaście postów dziennie, a fani, którzy regularnie śledzą fanpage, na pewno nie przegapią żadnego newsa, czy najnowszego zdjęcia Gagi. Redakcja tłumaczy liczne wywiady, artykuły z prasy zagranicznej, a także znajduje dla Was – Drodzy Czytelnicy – ciekawostki, których nigdzie indziej nie przeczytacie.

Trochę wyżej wspomniałem co nieco o ewolucji, u progu której stoi fanpage. Wszystko zaczęło się od propozycja współpracy, która wyszła ze strony serwisu Gagapolska.pl. To wydarzenie sprawiło, że załoga PLYG zaczęła na poważnie zastanawiać się nad stworzeniem strony internetowej. Połączenie zaplecza informacyjnego, jakie posiada GP ze „świeżym” podejściem, które charakteryzuje PLYG, dało ostatecznie wybuchową mieszankę. Po długich i licznych wspólnych rozmowach i debatach udało się dojść do konsensusu. Postanowiono zachować dotychczasową domenę strony Gagapolska, zmieniając jedynie nazwę serwisu na Poland Loves You Gaga. Podejmując takie kroki, połączone odtąd redakcje chciały stworzyć dla Was wszystkich nowoczesną, przejrzystą stronę, która byłaby istnym gagowym centrum informacji i rozrywki. Została ona zaprojektowana przez Radosława Stępniaka (który dołączył do rodziny stosunkowo niedawno i wzmocnił zarazem szereg redaktorów nowo powstałej strony) oraz przez designer team DESINY. Dzięki tak licznej grupie redaktorów z pewnością strona ma możliwość rozwijać się jeszcze szybciej, mocniej i śmielej. Zapamiętaj jednak – Drogi Czytelniku – że dotychczas zaprezentowano niewielką część projektu, którego finał z pewnością onieśmieli każdego z Was. Czy jesteście na to gotowi? Jeżeli tak to zapinamy pasy i ruszamy w wyprawę ku przyszłości.

Dan & LadyX

JAK SIĘ ZMIENIALIŚMY

Komentarze