Lady Gaga na 51. Super Bowl Halftime show

Luty 6, 2017 4:22 pm

Wczoraj w nocy na stadionie w Houston (Teksas, USA) Lady Gaga dała najważniejszy w swojej karierze występ na 51. Super Bowl! Artystka Zaskoczyła wszystkich rozpoczynając swój koncert na dachu stadionu śpiewając This Land Is Your Land i God Bless America na tle armii dronów, które układały się w spektakularną flagę USA (wielu dziennikarzy oskarżyło później Gagę o bojkot prezydentury Donalda Trumpa).

Wbrew temu co mówią wszyscy, Gaga nie skoczyła z dachu. Wstęp do występu był nakręcony wcześniej, a sama artystka była podwieszona w powietrzu na wysokości 80m i czekała, by rozpocząć swój live show na jednej z dwóch wież sceny. Wg. NFL była to największa konstrukcja jaką kiedykolwiek stworzono na potrzeby Halftime Show.

 

 

Później artystka wykonała swoje największe hity rozpoczynając od Poker Face. Zaśpiewała kolejno: Born This Way, Telephone, Just Dance, Million Reasons, a na finał Bad Romance. W interludach między piosenkami możemy usłyszeć melodie i fragmenty jej innych piosenek, takich jak: Dance In The Dark, czy The Edge Of Glory. Oprócz tego zauważyć możemy wiele nawiązań do występu Michaela Jacksona w 1993 roku, czy charakterystyczne elementy z poprzednich er artystki (disco stick, telephone, naklejki z cekinami na oczodoły, skok ze sceny jak w Sydney w 2011 roku). Urzekającym elementem była obecność fanów Gagi na murawie, którzy w charakterystycznych kostiumach trzymali w rękach przypominające pochodnie sygnalizatory, które razem tworzyły niesamowite świetlne widowisko. 

 

Stroje do występu zaprojektowała sama Donatella Versace, którą zobaczyć możemy w garderobie tuż przed rozpoczęciem show. Za logistyczny aspekt przedsięwzięcia był odpowiedzialny Ricky Kirshner – producent oraz Bobby Campbell – menager Gagi, za choreografię Richard Jackson. Reżyseria to zasługa samej Lady Gagi i Hamisha Hamiltona – stałego reżysera Halftime Show.  

Bez wątpienia był to ikoniczny występ, który na długo zapisze się w historii współczesnej muzyki. Wiele serwisów muzycznych już okrzyknęło tegoroczny Halftime Show jako „Najlepsze i największe widowisko w historii Super Bowl”. 

Zobaczcie występ:

 

Zdjęcia z garderoby:

Gaga na murawie przed Super Bowl:

Występ:

Jakie są Wasze opinie na temat tego występu? 

Komentarze